Vieno žymiausių ir įtakingiausių JAV rašytojų Kurt Vonnegut (g. 1922) asmenybė tokia pat spalvinga ir sudėtinga kaip jo kuriamų knygų veikėjų.
Dar prieš pradėdamas savo, kaip rašytojo, karjerą, Kurt Vonnegut atidarė pirmąją Saab automobilių parduotuvę Jungtinėse Amerikos Valstijose. Deja, verslo planas nebuvo sėkmingas, ir vos po metų parduotuvė buvo uždaryta.
Karjera Sports Illustrated leidinyje taip pat į padanges nešovė - baigėsi vos po pirmosios užduoties. Iš tiesų pirmosios užduoties Kurt taip ir nepabaigė. Tais laikais Sports Illustrated samdydavo nemokančius rašyti sporto fanus, arba rašytojus, kuriems sportas nelabai rūpėjo - Kurt buvo iš pastarųjų. Gavęs užduotį aprašyti istoriją, kuomet lenktytinis žirgas peršoko tvorą ir pabėgo, rašytojas kelias valandas kovojo su baltu popieriaus lapu, kol galų gale parašė vieną vienintelį sakinį ir paliko darbo vietą visiems laikams. Tas sakinys buvo „žirgas peršoko suknistą tvorą“ ("The horse jumped over the f***ing fence").
Kurt Vonnegut skaitytojams geriausiai pažįstamas dėl didelio populiarumo susilaukusių romanų, tokių kaip „Skerdykla Nr. 5“, „Katės lopšys“ ir „Čempionų pusryčiai“, tačiau iliustruoti savo knygas jis mėgo labiau nei jas rašyti. Iliustravimui jis rinkdavosi ryškiaspalvius markerius ir mėgaudavosi procesu, o vienintelis dalykas, džiuginęs jį rašyme, buvo jau pabaigta knyga.
Manoma, kad išskirtinį ir neįprastą autoriaus literatūrinį balsą suformavo keli tamsūs ir sunkūs jo gyvenimo etapai. 1944 metais sugrįžęs namo Motinos dienai, Kurt Vonnegut sužinojo, kad išvakarėse mama nusižudė perdozuodama migdomųjų. Praėjus keturiasdešimčiai metų visą gyvenimą su depresija grūmęsis rašytojas taip pat pamėgino nusižudyti, tačiau nesėkmingai.
Antrojo pasaulinio karo metu Kurt Vonnegut buvo sučiuptas ir įkalintas nacių stovykloje, vadinamoje „Skerdykla nr. 5“. Rašytojas tapo Dresdeno bombardavimo, kurio metu žuvo daugiau nei 130 000 žmonių, liudininku, šis įvykis paliko kartų depresijos prieskonį rašytojo balse. Šių išgyvenimų atgarsiai tapo vieno žymiausių autoriaus romanų pagrindu.
Kurt Vonnegut mirė 2007 metais Niujorke, atminimui palikęs 14 romanų, 81 straipsnį, 123 istorijas, 16 kolekcijų, 1 eilėraštį, 7 pjeses ir vieną garsiausių savo frazių, kurią viso pasaulio bibliofilai kartoja prieš užmigdami ir tatuiruojasi ant blauzdų - So it goes.