Guillermo del Toro

iš viso 14
Rodoma 1-1414

Meksikietis Guillermo del Toro (g. 1964) – jau legenda tapęs filmų režisierius, scenaristas, prodiuseris ir net romanų autorius! Kartu su scenaristu Chuck Hogan sukurta antgamtinė knygų „Padermė“ (2009 m.), „Nuopolis“ (2010 m.) ir „Amžinoji naktis“ (2011 m.) trilogija apie vampyrus jau spėjo tapti pasauline sensacija.

Kino režisieriaus karjerą Guillermo del Toro pradėjo dar aštuonerių, kai lakstydamas po kiemą su nugvelbta tėvo video kamera kurdavo trumpametražinius filmus, kuriuose pagrindinį vaidmenį atlikdavo žaislai. Šiandien visa, su kuo jam tenka dirbti, neišvengiamai susilaukia šlovės. Veikiausiai mažuma nežino tokių kino filmų, kaip „Pano labirintas“, „Velnio vaikis“, „Hobitas“, „Batuotas katinas Pūkis“, „Ugnies žiedas“ ar kultinio serialo „Padermė“.

Guillermo del Toro kūryba pasižymi stipriais pasakų, siaubo, mistikos ir karo elementais. Griežtoje katalikų šeimoje augęs režisierius, paradoksalu, visą gyvenimą žavisi monstrais, kurie šiam simbolizuoja didingą galią. Tačiau, kad ir kokią liniją pasirinktų išryškinti, Guillermo del Toro neapsieis be estetiško ir kiek poetiško vizualo. Nenuostabu, kad kone dešimt metų specialiųjų efektų grimo dizaineriu dirbusiam autoriui, vaizdinis įtaigumas yra vienas svarbiausių prioritetų.

Meksikietis Guillermo del Toro (g. 1964) – jau legenda tapęs filmų režisierius, scenaristas, prodiuseris ir net romanų autorius! Kartu su scenaristu Chuck Hogan sukurta antgam ... tinė knygų „Padermė“ (2009 m.), „Nuopolis“ (2010 m.) ir „Amžinoji naktis“ (2011 m.) trilogija apie vampyrus jau spėjo tapti pasauline sensacija. Kino režisieriaus karjerą Guillermo del Toro pradėjo dar aštuonerių, kai lakstydamas po kiemą su nugvelbta tėvo video kamera kurdavo trumpametražinius filmus, kuriuose pagrindinį vaidmenį atlikdavo žaislai. Šiandien visa, su kuo jam tenka dirbti, neišvengiamai susilaukia šlovės. Veikiausiai mažuma nežino tokių kino filmų, kaip „Pano labirintas“, „Velnio vaikis“, „Hobitas“, „Batuotas katinas Pūkis“, „Ugnies žiedas“ ar kultinio serialo „Padermė“. Guillermo del Toro kūryba pasižymi stipriais pasakų, siaubo, mistikos ir karo elementais. Griežtoje katalikų šeimoje augęs režisierius, paradoksalu, visą gyvenimą žavisi monstrais, kurie šiam simbolizuoja didingą galią. Tačiau, kad ir kokią liniją pasirinktų išryškinti, Guillermo del Toro neapsieis be estetiško ir kiek poetiško vizualo. Nenuostabu, kad kone dešimt metų specialiųjų efektų grimo dizaineriu dirbusiam autoriui, vaizdinis įtaigumas yra vienas svarbiausių prioritetų.
Skaityti daugiau