Sodo knyga
Sodo knyga
2
 • Išparduota.
Tiek mažą žemės sklypelį, tiek didelę sodybą galima paversti jaukia poilsio oaze, kur smagiai praleidžiamas laikas, kur pildosi svajonės, užsiauginama nuostabių augalų. Daugeliui žmonių sodininkystė nėra vien laisvalaikio pomėgis, juk sodą puoselėdamos šeimos bendrauja ir moko savo atžalas, - tai ir kūrybos džiaugsmas, ir aktyvus poilsis gryname ore, ir tikras priešnuodis prieš į neviltį varančią kasdienybę. „Sodo knyga“ pirmiausia skiriama tiems, kurie patys savo rankomis kuria aplinkos grožį…
0

Atsiliepimai

  • 2017-03-27

  Tikrai verta turėti savo bibliotekoje šią knygą. Ypač tiems, kas domisi augalais, vaismedžiais, kitais vertingais augalais. Labai daug gerų atarimų, kaip užsiau...

  Tikrai verta turėti savo bibliotekoje šią knygą. Ypač tiems, kas domisi augalais, vaismedžiais, kitais vertingais augalais. Labai daug gerų atarimų, kaip užsiauginti daržovių, kurios galbūt anksčiau neuaugdavo, daug informacijos apie dekoratyvinius medelius, skiepijimą, dauginimą... Tikrai rekomenduoju tiek pradedantiesiems sodininkams, tiek mėgėjams ar net profesionalams..

Aprašymas

Tiek mažą žemės sklypelį, tiek didelę sodybą galima paversti jaukia poilsio oaze, kur smagiai praleidžiamas laikas, kur pildosi svajonės, užsiauginama nuostabių augalų. Daugeliui žmonių sodininkystė nėra vien laisvalaikio pomėgis, juk sodą puoselėdamos šeimos bendrauja ir moko savo atžalas, - tai ir kūrybos džiaugsmas, ir aktyvus poilsis gryname ore, ir tikras priešnuodis prieš į neviltį varančią kasdienybę.

„Sodo knyga“ pirmiausia skiriama tiems, kurie patys savo rankomis kuria aplinkos grožį, tačiau tai puikus patarėjas padėsiantis susikalbėti ir su sodo paslaugas teikiančiais profesionalais.
Tikimės, kad „Sodo knygoje“ rasite pakankamai informacijos, padėsiančios įsivaizduoti savo svajonių sodą ir pasirinkti būdus, kaip jį sukurti.

Sodo knygoje informaciją pateikiame suprantamai ir įdomiai. Jums bus paprasta susikurti net ir pirmąjį sodą savo gyvenime ir išvengti daug kainuojančių klaidų!

Apie autorius

VALERIJA BARONIENĖ medžių ir krūmų žinovė, Dubravos arboretumo viršininkė.
DONATAS KLIMAVIČIUS sodo ir daržo augalų ekspertas. Kauno kolegijos Kraštotvarkos fakulteto Želdinių ir agrotechnologijų katedros lektorius.
ARVYDAS RUTKAUSKAS konsultuoja žaliųjų teritorijų planavimo, įrengimo ir apželdinimo klausimais. Lietuvos dendrologų draugijos pirmininkas.
JONAS VAIDELYS atsako į visus su gėlininkyste susijusius klausimus. Kauno kolegijos Kraštotvarkos fakulteto Želdinių ir agrotechnologijų katedros vedėjas.
KĘSTUTIS OBELEVIČIUS vaistinių ir prieskoninių augalų specialistas. VDU Kauno botanikos sodo mokslo darbuotojas.

Čia pateikiame knygos turinį:

Pratarmė
1. Sodybos planavimas
1.1. Aplinkos įvertinimas. 1.2. Sodybų tipai
2. Sodybos elementai
2.1. Tvoros ir kitokios užtvaros. 2.2. Sodo statiniai 2.3. Takai, aikštelės ir laiptai. 2.4. Vaikų žaidimo aikštelės. 2.5. Poilsio aikštelės. 2.6. Lauko baldai. 2.7. Apšvietimas sode. 2.8. Dekoratyviniai akcentai sode. 2.9. Sodybos tvenkiniai, upeliai, kriokliai ir baseinai. 2.10. Šiltnamiai ir inspektai. 2.11. Želdiniai ir želdynai. 2.11.1. Vejos. 2.11.2. Gyvatvorės. 2.11.3. Gėlės ir gėlynai. 2.11.4. Alpinariumai. 2.11.5. Sodas. 2.11.6. Daržas. 2.11.7. Prieskoniniai augalai ir vaistažolės. 2.11.8. Dekoratyviniai medžiai ir krūmai. 2.11.9. Želdiniai konteineriuose. 2.11.10. Ypatingų vietų apželdinimas.
3. Darbai
3.1. Želdinių ir želdynų projektavimas, įrengimas. 3.2. Alpinariumo įrengimas. 3.3. Dirvos paruošimas. 3.4. Augalų priežiūra. 3.4.1. Veja. 3.4.2. Gėlės ir dekoratyvūs žolynai. 3.4.3. Dekoratyviniai medžiai ir krūmai. 3.4.4. Gėlinių augalai. 3.4.5. Daržovės. 3.4.6. Šiltnamio augalai ir jų priežiūra. 3.4.7. Prieskoniniai ir vaistiniai augalai. 3.4.8. Vaismedžiai ir vaiskrūmiai. 3.5. Negyvųjų sodybos elementų priežiūra
4. Augalų asortimentas
4.1. Gėlės ir dekoratyviniai žolynai. 4.1.1. Vienmetės gėlės. 4.1.2. Dvimetės gėlės. 4.1.3. Daugiametės lauke nežiemojančios gėlės. 4.1.4. Daugiametės gėlės. 4.1.5. Svogūninės gėlės. 4.1.6. Rožės. 4.2. Sumedėję dekoratyviniai augalai. 4.2.1. Magnolijūnai. 4.2.2. Pušūnai. 4.3. Daržovės. 4.4. Prieskoniniai ir vaistiniai augalai. 4.4.1. Vienamečiai ir dvimečiai prieskoniniai ir vaistiniai augalai. 4.4.2. Daugiamečiai prieskoniniai ir vaistiniai augalai. 4.5. Vaismedžiai ir vaiskrūmiai. 4.6. Paūksmės augalai.
5. Įrankiai ir kitos darbo priemonės
6. Augalų sveikata
6.1. Augalų ligos. 6.2. Augalų kenkėjai
7. Sezoninių darbų kalendorius

Išparduota.

Turi egzempliorių? Parduok!


Atsiliepimai

  • Rasa R.
  • 2017-03-27

  Tikrai verta turėti savo bibliotekoje šią knygą. Ypač tiems, kas domisi augalais, vaismedžiais, kitais vertingais augalais. Labai daug gerų atarimų, kaip užsiauginti daržovių, kurios galbūt anksčiau neuaugdavo, daug informacijos apie dekoratyvinius medelius, skiepijimą, dauginimą... Tikrai rekomenduoju tiek pradedantiesiems sodininkams, tiek mėgėjams ar net profesionalams..

Rodyti daugiau
2 pirkėjai įvertino šią prekę.
 • 5
 • 100%
 • 4
 • 0%
 • 3
 • 0%
 • 2
 • 0%
 • 1
 • 0%