Violeta Palčinskaitė

Sunku ir įvardyti visus nuopelnus, kuriais Violeta Palčinskaitė (g. 1943) ne vienerius metus praturtino Lietuvos kultūros lobyną vaikams.

Pirmieji Violetos Palčinskaitės eilėraščiai imti publikuoti dar 1958-aisiais, o pirmasis jo poezijos rinkinys „Žemė kėlė žolę“ pasirodė 1961 metais, jai studijuojant pirmajame kurse universitete.

Literatūrines vertybes diegusių tėvų atžala, tapo ne tik talentinga poete, tačiau ir scenariste, dramaturge ir net vertėja. Violeta Palčinskaitė yra išvertusi gausybę garsių pasaulio rašytojų ir tautosakos kūrinių vaikams. Taip pat, parašiusi ne vieną scenarijų lietuviškiems filmams, yra sukūrusi ir miuziklą mažiesiems, o jos pjeses-pasakas stato ne tik šalies, bet ir užsienio teatrai.

Violetos Palčinskaitės kūryboje neišvengiama muzikinė tema, juntama knygose „Stebuklinga Mocarto fleita“ (2008 m.) „Muzika troliui“ (2011 m.) ir „Vaikų kambarys“ (2013 m.). Per visą kūrybinį kelią išlikusi populiari ir aktuali, autorė savo bibliografiniame portfolio talpina kone 20 knygų, daugumą kurių iš savo vaikystės dar pamena ir nūdienos tėveliai.

Sunku ir įvardyti visus nuopelnus, kuriais Violeta Palčinskaitė (g. 1943) ne vienerius metus praturtino Lietuvos kultūros lobyną vaikams. Pirmieji Violetos Palčinskaitės eilė ... raščiai imti publikuoti dar 1958-aisiais, o pirmasis jo poezijos rinkinys „Žemė kėlė žolę“ pasirodė 1961 metais, jai studijuojant pirmajame kurse universitete. Literatūrines vertybes diegusių tėvų atžala, tapo ne tik talentinga poete, tačiau ir scenariste, dramaturge ir net vertėja. Violeta Palčinskaitė yra išvertusi gausybę garsių pasaulio rašytojų ir tautosakos kūrinių vaikams. Taip pat, parašiusi ne vieną scenarijų lietuviškiems filmams, yra sukūrusi ir miuziklą mažiesiems, o jos pjeses-pasakas stato ne tik šalies, bet ir užsienio teatrai. Violetos Palčinskaitės kūryboje neišvengiama muzikinė tema, juntama knygose „Stebuklinga Mocarto fleita“ (2008 m.) „Muzika troliui“ (2011 m.) ir „Vaikų kambarys“ (2013 m.). Per visą kūrybinį kelią išlikusi populiari ir aktuali, autorė savo bibliografiniame portfolio talpina kone 20 knygų, daugumą kurių iš savo vaikystės dar pamena ir nūdienos tėveliai.
Skaityti daugiau
iš viso 21
Rodoma 1-2121