Victor Hugo

Victor Hugo, kurio pilnas vardas Victor Marie Hugo (1802 - 1885) yra laikomas romantizmo pradininku Prancūzijoje. Taip pat, tai vienas garsiausių, įsimintiniausių ir įtakingiausių rašytojų ir poetų parašęs visiems puikiai pažįstamus kūrinius "Vargdieniai" bei "Paryžiaus katedra".

Hugo buvo aktyvus visuomenės gyvenimo dalyvis, daug rašė, pradžioje tik eiles, tačiau vėliau suprato, kad svarbiausias mūšio laukas yra teatras, tad pradėjo rašyti dramas bei pjeses. Svarbiausias atramos taškas kūryboje jam buvo žmogaus savimonės laipsnis, o aktualiausia literatūra jam buvo naujųjų laikų (pasak paties rašytojo, tai buvo tiesos literatūra).

Kad Hugo buvo sėkmingas rašytojas žino visi, o ar žinote, kad jis taip pat buvo tapytojas bei dizaineris? Jis išradingai dekoravo savo namus, taip pat, manoma, kad jo tapybos darbai turėjo ilgą įtaką impresionizmui ir siurrealizmui.

Dėl politinių sumetimų rašytojas, Napaleono III įsakymu, buvo išvarytas iš Prancūzijos ir daugelį metų praleido kitose šalyse, tačiau vėliau grįžo į savo šalį. Jam mirus, Prancūzijoje buvo paskelbtas nacionalis gedulas.

 

 

Victor Hugo, kurio pilnas vardas Victor Marie Hugo (1802 - 1885) yra laikomas romantizmo pradininku Prancūzijoje. Taip pat, tai vienas garsiausių, įsimintiniausių ir įtakingia ... usių rašytojų ir poetų parašęs visiems puikiai pažįstamus kūrinius "Vargdieniai" bei "Paryžiaus katedra". Hugo buvo aktyvus visuomenės gyvenimo dalyvis, daug rašė, pradžioje tik eiles, tačiau vėliau suprato, kad svarbiausias mūšio laukas yra teatras, tad pradėjo rašyti dramas bei pjeses. Svarbiausias atramos taškas kūryboje jam buvo žmogaus savimonės laipsnis, o aktualiausia literatūra jam buvo naujųjų laikų (pasak paties rašytojo, tai buvo tiesos literatūra). Kad Hugo buvo sėkmingas rašytojas žino visi, o ar žinote, kad jis taip pat buvo tapytojas bei dizaineris? Jis išradingai dekoravo savo namus, taip pat, manoma, kad jo tapybos darbai turėjo ilgą įtaką impresionizmui ir siurrealizmui. Dėl politinių sumetimų rašytojas, Napaleono III įsakymu, buvo išvarytas iš Prancūzijos ir daugelį metų praleido kitose šalyse, tačiau vėliau grįžo į savo šalį. Jam mirus, Prancūzijoje buvo paskelbtas nacionalis gedulas.    
Skaityti daugiau
iš viso 89
Rodoma 1-3089