Salman Rushdie (1947) - iš Indijos kilęs rašytojas, eseistas ir kritikas, kurį labiausiai išgarsino 1981 metais parašytas antrasis romanas „Vidurnakčio vaikai". Už šią istorinę filosofinę alegoriją autorius gavo vieną svarbiausių literatūrinių apdovanojimų - Bukerio premiją, pelnė tarptautinį pripažinimą ir taip atsigriebė po pirmojo romano patirtos nesėkmės.
Kuomet romanas „Vidurnakčio vaikai" sulaukė sėkmės, Salman Rushdie metė darbą reklamos agentūroje ir atsidavė rašymui. Ši veikla jam atnešė ne tik naujas premijas, įšventinimą į riterius, tačiau vos nesibaigė mirtimi.
1989 metais Salman Rushdie parašė romaną „Šėtoniškos eilės", dėl kurio net dešimtmetį rašytojui teko slapstytis. Romanas sukėlė didžiulį musulmonų bendruomenės pasipiktinimą visame pasaulyje, kuris buvo išreikštas ne tik protestais ar grasinimais, bet ir knygynų bombardavimais, buvo nužudyti du knygos vertėjai. Irano dvasinis lyderis ajatola Ruhollah Khomeini dėl islamo išniekinimo paskelbė rašytojui fatvą – mirties nuosprendį, o už rašytojo galvą buvo pažadėtas 3 milijonų dolerių atlygis.
Tiesa, kai kurie konservatyvūs musulmonai teigia, kad romanas „Šėtoniškos eilės" nėra vienintelė neapykantos autoriui priežastis - nors buvo augintas musulmonu, Salman Rushdie vadino save ateistu, kritikų teigimu, pamindamas ir išreikšdamas nepagarbą savo šaliai, tradicijoms ir auklėjimui. 1990 metais rašytojas pasiskelbė atsivertęs į Islamą, tačiau tai nesustabdė grasinimų ir smurto jo atžvilgiu. Vėliau pats autorius prisipažino, kad tai tebuvo triukas norint išvengti susidorojimo.
Nepaistant išgyventų neramumų, Salman Rushdie nenustojo kurti ir yra parašęs 11 romanų bei daugybę esė. Ir nors Salman Rushdie mėgaujasi rašymu, autorius teigia, kad nesusiklosčius šiai karjerai jis būtų buvęs aktoriumi, nes nuo pat ankstyvos vaikystės svajojo vaidinti Holivudo filmuose. Iš dalies ši svajonė išsipildė - Salman Rushdie yra suvaidinęs pats save dviejų Holivudo filmų epizoduose: „Nepadorios nuotraukos“ (2000 m.) ir Bridžitos Džouns dienoraštis" (2001 m.).