Ray Bradbury

Ray Bradbury (1920 - 2012), pilnas vardas Raymond Duglas Bradbury iš JAV - vienas įtakingiausių bei žymiausių rašytojų, puikiai pažįstamas iš tokių kūrinių kaip "Marso kronikos" ar "Pienių vynas". Rašė mokslinę fantastiką persmelktą detektyvu ar net siaubo elementais. Dažniausiai tai būdavo apysakos, kuriose vyraudavo daug monologų, dialogų bei apmąstymų.

Kad bus rašytojas šis vaikis suprato dar būdamas dvylikos metų, ir to kryptingai visą gyvenimą siekė. Beproto daug skaitė, o biblioteka Rėjui tapo antraisiais namais. Kai sukako septyniolika jis nusistatė sau taisyklę, kad kiekvieną dieną parašys po trumpą apsakymą. Taip jis treniravo save, kad kiekvieną kartą rašytų vis geriau ir geriau. Tačiau sėkmė neskubėjo ateiti tol, kol 1950 m. neišleido "Marso kronikų". Po to sekė pasaulinė šlovė bei skaitytojų pripažinimas.

Bredberis buvo visiškas namisėda, jis niekada nevairavo automobilio, nesinaudojo nei kompiuteriu, nei internetu, o visus savo apsakymus spausdindavo rašomąja mašinėle. Kartą yra pasakęs: "Žmogus visada yra kur kas įdomesnis nei bet kurios technologijos".

Šis autorius yra apdovanotas ne vienu apdovanojimu: 1988 m. jį įvertino "Nebula", 1954 m. jam atiteko "Hugo" premija, taip pat apdovanotas Pasaulio fantastikos premija "Grand Master". Vienas asteroidas yra pavadintas jo vardu, o Mėnulyje yra krateris pavadinimu "Pienių krateris", jo romano "Pienių vynas" garbei.

Ray Bradbury (1920 - 2012), pilnas vardas Raymond Duglas Bradbury iš JAV - vienas įtakingiausių bei žymiausių rašytojų, puikiai pažįstamas iš tokių kūrinių kaip "Marso kroniko ... s" ar "Pienių vynas". Rašė mokslinę fantastiką persmelktą detektyvu ar net siaubo elementais. Dažniausiai tai būdavo apysakos, kuriose vyraudavo daug monologų, dialogų bei apmąstymų. Kad bus rašytojas šis vaikis suprato dar būdamas dvylikos metų, ir to kryptingai visą gyvenimą siekė. Beproto daug skaitė, o biblioteka Rėjui tapo antraisiais namais. Kai sukako septyniolika jis nusistatė sau taisyklę, kad kiekvieną dieną parašys po trumpą apsakymą. Taip jis treniravo save, kad kiekvieną kartą rašytų vis geriau ir geriau. Tačiau sėkmė neskubėjo ateiti tol, kol 1950 m. neišleido "Marso kronikų". Po to sekė pasaulinė šlovė bei skaitytojų pripažinimas. Bredberis buvo visiškas namisėda, jis niekada nevairavo automobilio, nesinaudojo nei kompiuteriu, nei internetu, o visus savo apsakymus spausdindavo rašomąja mašinėle. Kartą yra pasakęs: "Žmogus visada yra kur kas įdomesnis nei bet kurios technologijos". Šis autorius yra apdovanotas ne vienu apdovanojimu: 1988 m. jį įvertino "Nebula", 1954 m. jam atiteko "Hugo" premija, taip pat apdovanotas Pasaulio fantastikos premija "Grand Master". Vienas asteroidas yra pavadintas jo vardu, o Mėnulyje yra krateris pavadinimu "Pienių krateris", jo romano "Pienių vynas" garbei.
Skaityti daugiau
iš viso 51
Rodoma 1-3051