Michael Crichton

Michael Crichton

Nuotrauka: wikipedia.org

John Michael Crichton (1942-2008) – rašytojas, kino ir televizijos prodiuseris, režisierius bei mokslų daktaras, geriausiai žinomas kaip jau klasika tapusio romano „Juros periodo parkas“ (1990 m.) ir kultinio TV serialo „Ligoninės priimamasis“ (1994-2009) autorius.

Dar vaikystėje pajutęs potraukį rašyti Michael Crichton stojo į Harvardo universitetą studijuoti subtiliojo amato. Tačiau profesoriui jį sukritikavus už stilių, autorius supyko ir pakeitė mokslo sritį į antropologiją, kurią baigė su pagyrimu. Po metų grįžęs tęsti mokslų Harvardo medicinos mokykloje, Michael Crichton ėmėsi publikuoti pirmuosius savo kūrinius, taip stengdamsis bent šiek tiek padengti paskolą už mokslą.

Šiandien yra parduota per 200 milijonus Michael Crichton knygų. Kūriniai išversti į kone keturiasdešimt kalbų, o trylika iš jų net buvo ekranizuoti. Ilgi darboholizmo metai autoriui atsipirko įvairiausių apdovanojimų ir įvertinimų gausa. 2002-aisiais jo vardu net buvo pavadintas naujai atrastas dinozauras – Crichtonsaurus bohlini.

Mažai kam žinoma, kad tai Michael Crichton pirmasis sumanė panaudoti kompiuterinius specialiuosius efektus savo filme „Westworld“ (1973 m.). Michael Crichton nepaprastai gerai išmanė meną, mokslą ir mediciną, todėl jautė pareigą nuolatos šviesti ir kitus.

Nuotrauka: wikipedia.org John Michael Crichton (1942-2008) – rašytojas, kino ir televizijos prodiuseris, režisierius bei mokslų daktaras, geriausiai žinomas kaip ... jau klasika tapusio romano „Juros periodo parkas“ (1990 m.) ir kultinio TV serialo „Ligoninės priimamasis“ (1994-2009) autorius. Dar vaikystėje pajutęs potraukį rašyti Michael Crichton stojo į Harvardo universitetą studijuoti subtiliojo amato. Tačiau profesoriui jį sukritikavus už stilių, autorius supyko ir pakeitė mokslo sritį į antropologiją, kurią baigė su pagyrimu. Po metų grįžęs tęsti mokslų Harvardo medicinos mokykloje, Michael Crichton ėmėsi publikuoti pirmuosius savo kūrinius, taip stengdamsis bent šiek tiek padengti paskolą už mokslą. Šiandien yra parduota per 200 milijonus Michael Crichton knygų. Kūriniai išversti į kone keturiasdešimt kalbų, o trylika iš jų net buvo ekranizuoti. Ilgi darboholizmo metai autoriui atsipirko įvairiausių apdovanojimų ir įvertinimų gausa. 2002-aisiais jo vardu net buvo pavadintas naujai atrastas dinozauras – Crichtonsaurus bohlini. Mažai kam žinoma, kad tai Michael Crichton pirmasis sumanė panaudoti kompiuterinius specialiuosius efektus savo filme „Westworld“ (1973 m.). Michael Crichton nepaprastai gerai išmanė meną, mokslą ir mediciną, todėl jautė pareigą nuolatos šviesti ir kitus.
Skaityti daugiau
iš viso 50
Rodoma 1-3050