J. K. Rowling

iš viso 207
Rodoma 181-207207

J.K. RowlingJ. K. Rowling arba Joanne Rowling (g. 1965), savo pačios žodžiais tariant, labiausiai norėtų „būti prisiminta kaip ta, kuri padarė geriausią, ką galėjo su talentu, kurį turėjo“. Tačiau toks apibrėžimas būtų pernelyg kuklus, atsižvelgiant į tai, kokių aukštumų pavyko pasiekti šiai autorei.

Viena ranka supdama mažą dukrytę, kita – rašydama juodraščius, miestelio kavinukėse ji pradėjo stulbinančią jaunojo burtininko Hario Poterio epopėją (1997-2007 m.). Paradoksalu, kad iš pradžių turėjusi dangstyti savo indentitetą po pirmosiomis slapyvardžio raidėmis (leidėjai buvo įsitikinę, kad berniukai nenorės skaityti moters parašytos nuotykių knygos), šiandien Joanne Rowling yra viena gerbiamiausių ir sėkmingiausių Britanijos žmonių.

Fantastinė istorija apie Harį Poterį susilaukė pasaulinės sėkmės ir buvo įvertinta ne vienu apdovanojimu. Parduotos daugiau kaip 400 milijonų egzempliorių tiražu, knygos bei jų ekranizacijos tapo perkamiausia visų laikų serija. Dabar Haris Poteris yra 15 milijardų JAV dolerių vertas globalus prekinis ženklas, leidžiantis autorei puikuotis turtingiausios rašytojos titulu.

Be kūrinių vaikams, J. K. Rowling yra parašiusi romaną Netikėta vakancija (2012 m.) suaugusiems. Vėliau sekė dar du detektyvai – Gegutės šauksmas (2013 m.) ir „Šilkverpių vikšras“ (2014 m.) - išleisti Roberto Galbraitho slapyvardžiu. Pastarieji taip pat susilaukė tarptautinio pasisekimo, o britų televizija jau ėmėsi kurti daugiaserijinę kriminalinės istorijos versiją.

J. K. Rowling arba Joanne Rowling (g. 1965), savo pačios žodžiais tariant, labiausiai norėtų „būti prisiminta kaip ta, kuri padarė geriausią, ką galėjo su talentu, kurį turėjo...“. Tačiau toks apibrėžimas būtų pernelyg kuklus, atsižvelgiant į tai, kokių aukštumų pavyko pasiekti šiai autorei. Viena ranka supdama mažą dukrytę, kita – rašydama juodraščius, miestelio kavinukėse ji pradėjo stulbinančią jaunojo burtininko Hario Poterio epopėją (1997-2007 m.). Paradoksalu, kad iš pradžių turėjusi dangstyti savo indentitetą po pirmosiomis slapyvardžio raidėmis (leidėjai buvo įsitikinę, kad berniukai nenorės skaityti moters parašytos nuotykių knygos), šiandien Joanne Rowling yra viena gerbiamiausių ir sėkmingiausių Britanijos žmonių. Fantastinė istorija apie Harį Poterį susilaukė pasaulinės sėkmės ir buvo įvertinta ne vienu apdovanojimu. Parduotos daugiau kaip 400 milijonų egzempliorių tiražu, knygos bei jų ekranizacijos tapo perkamiausia visų laikų serija. Dabar Haris Poteris yra 15 milijardų JAV dolerių vertas globalus prekinis ženklas, leidžiantis autorei puikuotis turtingiausios rašytojos titulu. Be kūrinių vaikams, J. K. Rowling yra parašiusi romaną „Netikėta vakancija“ (2012 m.) suaugusiems. Vėliau sekė dar du detektyvai – „Gegutės šauksmas“ (2013 m.) ir „Šilkverpių vikšras“ (2014 m.) - išleisti Roberto Galbraitho slapyvardžiu. Pastarieji taip pat susilaukė tarptautinio pasisekimo, o britų televizija jau ėmėsi kurti daugiaserijinę kriminalinės istorijos versiją. Skaityti daugiau