George R. R. Martin

iš viso 156
Rodoma 31-60156

George R. R. Martin (GRRM) arba George Raymond Richard Martin (g. 1948) – jau gyva legenda tapęs amerikiečių romanistas bei scenarijų autorius. Literatūros istorijoje įsiamžinęs kaip epinės fantastinės sagos „Ledo ir ugnies giesmė“ (1996 m. - dabar) kūrėjas. Knygos vis dar parduodamos milijoniniais tiražais, o daugiaserijinė kūrinio ekranizacija „Sostų karai“ (2011 m. - dabar) tapo pasauline manija.

Žymusis rašytojas jau vaikystėje buvo vertinamas už gebėjimą fantazuoti, kai bendraamžiams parduodavo savo sukurtas istorijas. Šias dažniausiai įkvėpdavo namie laikyti vėžliukai – augintiams staiga pradėjus kiekvienam paeiliui mirti, mažasis George R. R. Martin sumojo, kad netikėtas galas gyvūnėlius ištikdavo besistengiant užimti vienas kito karalystes.

Kūrybinė sėkmė ir vėliau neapleido autoriaus. Universitete su pagyrimu baigęs žurnalistikos mokslus, dirbo knygų redaktoriumi bei rašė scenraijus TV serialams. Tuo laikmečiu išleidus savo romaną „Nakties skraidūnai“ (1985 m.), jis netrukus buvo perkeltas į to paties pavadinimo filmą (1987 m.). Būdamas aktyviu visuomenės veikėju, George R. R. Martin atranda laiko ir asmeniniam „Jean Cocteau“ kino teatrui, kuriame yra pasirįžęs rodyti skandalingąjį, politiškai nekorektišką filmą „Interviu“ (2014 m.).

Intelektualus, užkrečiančio juoko baltabarzdis tarsi šviesos šaltinis traukia į save vis didėjančius gerbėjų spiečius. Meistriškai regzdamas santykių ir įvykių vingrybes savo kūriniuose, jis paliečia asmeninės atsakomybės giją lemiamo momento akistatoje. G. R. R. Martin teigia, kad taip siekia parodyti, kad visi turime galimybę į atleidimą. Antraip, visi esame pasmerkti.

George R. R. Martin (GRRM) arba George Raymond Richard Martin (g. 1948) – jau gyva legenda tapęs amerikiečių romanistas bei scenarijų autorius. Literatūros istorijoje įsiamžin ... ęs kaip epinės fantastinės sagos „Ledo ir ugnies giesmė“ (1996 m. - dabar) kūrėjas. Knygos vis dar parduodamos milijoniniais tiražais, o daugiaserijinė kūrinio ekranizacija „Sostų karai“ (2011 m. - dabar) tapo pasauline manija. Žymusis rašytojas jau vaikystėje buvo vertinamas už gebėjimą fantazuoti, kai bendraamžiams parduodavo savo sukurtas istorijas. Šias dažniausiai įkvėpdavo namie laikyti vėžliukai – augintiams staiga pradėjus kiekvienam paeiliui mirti, mažasis George R. R. Martin sumojo, kad netikėtas galas gyvūnėlius ištikdavo besistengiant užimti vienas kito karalystes. Kūrybinė sėkmė ir vėliau neapleido autoriaus. Universitete su pagyrimu baigęs žurnalistikos mokslus, dirbo knygų redaktoriumi bei rašė scenraijus TV serialams. Tuo laikmečiu išleidus savo romaną „Nakties skraidūnai“ (1985 m.), jis netrukus buvo perkeltas į to paties pavadinimo filmą (1987 m.). Būdamas aktyviu visuomenės veikėju, George R. R. Martin atranda laiko ir asmeniniam „Jean Cocteau“ kino teatrui, kuriame yra pasirįžęs rodyti skandalingąjį, politiškai nekorektišką filmą „Interviu“ (2014 m.). Intelektualus, užkrečiančio juoko baltabarzdis tarsi šviesos šaltinis traukia į save vis didėjančius gerbėjų spiečius. Meistriškai regzdamas santykių ir įvykių vingrybes savo kūriniuose, jis paliečia asmeninės atsakomybės giją lemiamo momento akistatoje. G. R. R. Martin teigia, kad taip siekia parodyti, kad visi turime galimybę į atleidimą. Antraip, visi esame pasmerkti.
Skaityti daugiau