Edvinas Kalėda

Edvinas Kalėda – pseudonimas, kuriuo naudojasi nūdienos lietuvių prozininkas Giedrius Rekašius (g. 1965). Kriminalinių istorijų autorius yra nuolat lydimas skandalų dėl provokatyvaus savo atvirumo. Nesidrovėdamas jis prisipažįsta, kad kurdamas romaną turi tikslą parašyti bestselerį ir įgyti vartotojų pripažinimą. Vadovaudamasis principu „neužkabinai skaitytojo – važiuoji lauk iš knygynų lentynų“ Edvinas Kalėda neturi motyvacijos „kurti produkto, kuris daugumai nepatinka“ ir priduria, kad jam svarbu ne knygos išliekamoji vertė, o vyraujančios mados tendencijos bei kūrinio nešama materialinė nauda.

Dėl nepopuliarų idėjų plėtojamų rašytojų tarpe, E. Kalėda yra kontraversiškai vertinamas tradicinę lietuvių literatūrą puoselėjančių kritikų, tačiau labai mėgstamas skaitytojų. Nusikalstamo pasaulio peripetijas išmanantis iš asmeninės patirties, jis nesunkiai kuria intriguojančius pasakojimus. Autorius nepamiršta ir romantinės linijos, kurią sąmoningai įpina į siužetą, taip stengdamasis įsiteikti populiariosios kultūros gerbėjams. Mat pats Edvinas patvirtina, kad karo ir meilės temų samplaika – nesenstanti klasika.

Dar mokykloje pravardžiuojamas Rašytoju, Edvinas Kalėda šiandien Lietuvoje labiausiai yra vertinamas už sukurtą kriminalinę trilogiją, kurią sudaro knygos „Nemylimi“ (1997 m.), „Svetimi“ (1999 m.) bei „Pasmerkti“ (2000 m.). 2009-aisiais ekranizuoti romanai, tapo populiaru to paties pavadinimo TV serialu (2009-2011 m.), kuriam autorius pats rašė ir scenarijų.

Edvinas Kalėda – pseudonimas, kuriuo naudojasi nūdienos lietuvių prozininkas Giedrius Rekašius (g. 1965). Kriminalinių istorijų autorius yra nuolat lydimas skandalų dėl provok ... atyvaus savo atvirumo. Nesidrovėdamas jis prisipažįsta, kad kurdamas romaną turi tikslą parašyti bestselerį ir įgyti vartotojų pripažinimą. Vadovaudamasis principu „neužkabinai skaitytojo – važiuoji lauk iš knygynų lentynų“ Edvinas Kalėda neturi motyvacijos „kurti produkto, kuris daugumai nepatinka“ ir priduria, kad jam svarbu ne knygos išliekamoji vertė, o vyraujančios mados tendencijos bei kūrinio nešama materialinė nauda. Dėl nepopuliarų idėjų plėtojamų rašytojų tarpe, E. Kalėda yra kontraversiškai vertinamas tradicinę lietuvių literatūrą puoselėjančių kritikų, tačiau labai mėgstamas skaitytojų. Nusikalstamo pasaulio peripetijas išmanantis iš asmeninės patirties, jis nesunkiai kuria intriguojančius pasakojimus. Autorius nepamiršta ir romantinės linijos, kurią sąmoningai įpina į siužetą, taip stengdamasis įsiteikti populiariosios kultūros gerbėjams. Mat pats Edvinas patvirtina, kad karo ir meilės temų samplaika – nesenstanti klasika. Dar mokykloje pravardžiuojamas Rašytoju, Edvinas Kalėda šiandien Lietuvoje labiausiai yra vertinamas už sukurtą kriminalinę trilogiją, kurią sudaro knygos „Nemylimi“ (1997 m.), „Svetimi“ (1999 m.) bei „Pasmerkti“ (2000 m.). 2009-aisiais ekranizuoti romanai, tapo populiaru to paties pavadinimo TV serialu (2009-2011 m.), kuriam autorius pats rašė ir scenarijų.
Skaityti daugiau
iš viso 17
Rodoma 1-1717