Charles Bukowski

Henry Charles Bukowski arba Heinrich Karl Bukowski (1920-1994) – vokiečių kilmės poetas, novelistas ir trumpų apsakymų kūrėjas iš JAV. Kontraversiškai vertinamų, bet neabejotinai populiarių knygų „Paštas“ (1971 m.), „Sriuba, kosmosas ir ašaros“ (1971 m.), „Moterys“ (1978 m.), ,Arklienos kumpis“ (1982 m.)„Paprastos beprotybės istorijos“ (1983 m.) bei kt. autorius.

Paauglystėje buvęs itin kuklus ir atsiskyręs dėl kamuojamos aknės, vokiško akcento ir drabužių, kuriuos vertė dėvėti tėvai, Charles Bukowski nuolatos kentė patyčias kieme ir smurtą – namuose. Niūri patirtis išmokė rašytoją jausti nepelnytai sukelto skausmo tragizmą.

Charles Bukowski porą metų studijavo koledže meną, literatūrą ir žurnalistiką, tačiau metė mokslus ir išvyko į Niujorką siekti savo svajonės tapti rašytoju. Deja, mėginimas buvo nesėkmingas, o nusivylimas pastūmėjo Charles Bukowski į „pragertų metų“ dekadą. Šis laikotarpis tapo vėlesnės jo pusiau biografinės kūrybos pagrindu. Tik atsidūręs ligoninėje dėl kraujuojančios skrandžio opos, vėl susiėmė ir pradėjo rašyti.

1944-aisiais Charles Bukowski buvo suimtas FTB agentų už įtarimą propaguojant nepatriotiškas idėjas. Jis buvo laikytas kalėjime daugiau kaip dvi savaites ir galiausiai priverstas laikyti psichologinį testą įrodantį tinkamumą karinei tarnybai, jo neišlaikė. Vėliau sekė igli metai, kai Charles Bukowski teko dirbti daug įvairių, žemos grandies darbų. Margas spektras apėmė viską, kur tik reikėjo papildomų darbo rankų.

Pirmąją savo istoriją Charles Bukowski publikavo būdamas 24-erių, o pirmoji poezijos knyga pasirodė 1959-aisiais. Autorius parašė tūkstančius poemų, šimtus trumpų apsakymų, kelis romanus, o išvis – daugiau kaip 60 knygų.

Charles Bukowski kūrybą įtakojo socialinės, kultūrinės bei ekonominės gyvenimo Los Andžele aplinkybės. Siužetuose dažnai atpažįstami paprastas neturtingų amerikiečių gyvenimas, rašymo, alkoholio, santykių su moterimis, sekinančio darbo motyvai. Charles Bukowski kūriniai nekartą ekranizuoti, jų motyvais nuolat kuriami filmai.

Henry Charles Bukowski arba Heinrich Karl Bukowski (1920-1994) – vokiečių kilmės poetas, novelistas ir trumpų apsakymų kūrėjas iš JAV. Kontraversiškai vertinamų, bet neabejoti ... nai populiarių knygų „Paštas“ (1971 m.), „Sriuba, kosmosas ir ašaros“ (1971 m.), „Moterys“ (1978 m.), ,„Arklienos kumpis“ (1982 m.), „Paprastos beprotybės istorijos“ (1983 m.) bei kt. autorius. Paauglystėje buvęs itin kuklus ir atsiskyręs dėl kamuojamos aknės, vokiško akcento ir drabužių, kuriuos vertė dėvėti tėvai, Charles Bukowski nuolatos kentė patyčias kieme ir smurtą – namuose. Niūri patirtis išmokė rašytoją jausti nepelnytai sukelto skausmo tragizmą. Charles Bukowski porą metų studijavo koledže meną, literatūrą ir žurnalistiką, tačiau metė mokslus ir išvyko į Niujorką siekti savo svajonės tapti rašytoju. Deja, mėginimas buvo nesėkmingas, o nusivylimas pastūmėjo Charles Bukowski į „pragertų metų“ dekadą. Šis laikotarpis tapo vėlesnės jo pusiau biografinės kūrybos pagrindu. Tik atsidūręs ligoninėje dėl kraujuojančios skrandžio opos, vėl susiėmė ir pradėjo rašyti. 1944-aisiais Charles Bukowski buvo suimtas FTB agentų už įtarimą propaguojant nepatriotiškas idėjas. Jis buvo laikytas kalėjime daugiau kaip dvi savaites ir galiausiai priverstas laikyti psichologinį testą įrodantį tinkamumą karinei tarnybai, jo neišlaikė. Vėliau sekė igli metai, kai Charles Bukowski teko dirbti daug įvairių, žemos grandies darbų. Margas spektras apėmė viską, kur tik reikėjo papildomų darbo rankų. Pirmąją savo istoriją Charles Bukowski publikavo būdamas 24-erių, o pirmoji poezijos knyga pasirodė 1959-aisiais. Autorius parašė tūkstančius poemų, šimtus trumpų apsakymų, kelis romanus, o išvis – daugiau kaip 60 knygų. Charles Bukowski kūrybą įtakojo socialinės, kultūrinės bei ekonominės gyvenimo Los Andžele aplinkybės. Siužetuose dažnai atpažįstami paprastas neturtingų amerikiečių gyvenimas, rašymo, alkoholio, santykių su moterimis, sekinančio darbo motyvai. Charles Bukowski kūriniai nekartą ekranizuoti, jų motyvais nuolat kuriami filmai.
Skaityti daugiau
iš viso 69
Rodoma 1-3069