Rašytojams: išleisk knygą

Norite išleisti knygą? O gal reikia pagalbos ją parašyti?

BALTO leidybos namai pasiruošę perskaityti jūsų rankraščius, išklausyti beprotiškiausias idėjas, patarti, padrąsinti, suteikti naudingos informacijos. Ir, žinoma, padėti jūsų rankraščiui ar idėjai virsti šiuolaikiška knyga.

Nuo ko pradėti

Jei brandinate knygos idėją ar jau pradėjote rašyti, o gal turite užbaigtą rankraštį, parašykite mums elektroniniu paštu [email protected].

Trumpai prisistatykite (parašykite keletą sakinių apie save ir savo patirtį, nurodykite, tai debiutinis kūrinys ar jau esate publikavę savo kūrybą, ar siuntėte užklausą ir kitoms leidykloms ir pan.), pristatykite knygą (idėja, turinys, forma, jei tai grožinė knyga – siužeto santrauka), pridėkite rankraštį ar kūrinį geriausiai atspindinčias ištraukas.

Kas yra BALTO leidybos namai

Alvydas Unikauskas (Vyginto Skaraičio nuotrauka)2016-aisiais įkurta leidykla pradėjo nuo verstinių knygų, tačiau po metų išleistas Beatos Tiškevič „Vyvenimas“ per mėnesį tapo bestseleriu ir pradėjo lietuvių autorių erą. BALTO leidybos namų krepšelyje – tikros istorijos, romanai, trileriai, kelionių, motyvacinės, pažintinės knygos. Ir – ne vienas bestseleris: Mariaus Repšio „Heraklis Nr. 4“ išskirtinio skaitytojų dėmesio sulaukė vos pasirodęs, o Alvydo Unikausko „Klauskite daktaro“ iš perkamiausių sąrašų nepasitraukė net po pusmečio.

Populiarus teatro ir kino aktorius Marius Repšys autobiografinio romano „Heraklis Nr. 4“ rankraštį BALTO leidybos namams patikėjo po pokalbio su kolege Beata Tiškevič. Pirmasis aktoriaus kūrinys nebuvo tinkamas spausdinti, tad prireikė leidyklos profesionalų pagalbos. Sustyguoti jautrų pasakojimą Mariui padėjo žurnalistė, rašytoja Laisvė Radzevičienė. „Tai buvo tiesiog būtina, nes lindau į sferą, kur nieko neišmanau, tad tokio įsikišimo iš šalies tikrai reikėjo“, – neabejoja aktorius.

Marius Repšys (Vyginto Skaraičio nuotrauka)BALTO leidybos namai skiria ypatingą dėmesį lietuvių autoriams. Čia dienos šviesą išvydo debiutinis žinomo žurnalisto ir fotografo Rolando Parafinavičiaus romanas „Fotografas“, meilės romanų autorės Anželikos Liauškaitės „Mano širdis plaka tarp žemės ir dangaus“, kelionių ir patirčių knygos – Gabrielės Štaraitės „Apie Afrikos žmones ir žvėris“, Eglės Šimkevičiūtės-Kulvelis „Tigras tai ne katinas“ ir kitos.

Lina Laura Švedaitė (Roberto Daskevičiaus nuotrauka)Diplomuota vertėja, rašytoja ir žurnalistė Lina Laura Švedaitė džiaugiasi pasirinkusi BALTO leidybos namus debiutinei knygai „Laiškai hipokampui“ išleisti. Esė ir dokumentinės prozos knyga išsiskiria unikaliu dizainu ir originaliais poligrafiniais sprendimais. „Prieš siųsdamos užklausą įvairioms leidykloms, su dizainere Jurga Juodyte daug skaičiavome, nes žinojome, kad mūsų sumanymas yra labai brangus, – sako Lina Laura Švedaitė. – Nenustebau ne iš vienos leidyklos gavusi atsakymą, jog sutiktų išleisti šią knygą, jei atsisakyčiau vieno ar kito dizaino sprendimo, maketą supaprastinčiau. Tad net negalėjau patikėti, jog atsirado leidėjas, kuris nebijojo rizikuoti, davė visišką laisvę ir, svarbiausia, pasitikėjo. Jaučiausi gerbiama kaip kūrėja. Esu girdėjusi ne vieno pradedančio rašytojo skundą, kad jo patirtis – visiškai kitokia. Dizainerė man netgi sakė, jog esu laimės kūdikis, nes galėjau tokią gražią išleisti savo pirmąją knygą. Man tai prilygo stebuklui.“

Įgyvendinkite savo svajonę drauge su BALTO leidybos namais!

× promo banner