Birželio mėn. pradžioje Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga paskelbė vertingiausių 2017 metų verstinių knygų sąrašą, kuriame triumfavo leidykla „Baltos lankos“. Jos išleistas Juliano Barneso romanas „Laiko triukšmas“ (vertė Nijolė Regina Chijenienė) skaitytojų išrinktas vertingiausia metų verstine knyga, o į ekspertų išrinktą penketuką pakliuvo net trys „Baltų lankų“ leidyklos knygos: jau minėtasis Barneso „Laiko triukšmas“, taip pat Richardo Flanagano „Siauras kelias į tolimąją šiaurę“ (vertė Violeta Tauragienė) bei Roberto Seethalerio „Visas gyvenimas“ (vertė Rūta Jonynaitė).
Kviečiame ne tik išsamiau susipažinti su šiais leidiniais bei jų autoriais, bet ir skaityti šias knygas, įvertintas tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje!
Julian Barnes. Laiko triukšmas
Iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina Chijenienė
Romane Julianas Barnesas subtiliai analizuoja kūrybos (ne)įmanomybę totalitarizmo akivaizdoje, istorijos įkalinto žmogaus kompromisus su sąžine, nuolatinį balansavimą tarp pasipriešinimo ir prisitaikymo. Tai pasakojimas apie menininką, pardavusį sielą partijai, kad galėtų kurti.
Julianas Barnesas – šiuolaikinis anglų rašytojas, kritikų vadinamas britų literatūros chameleonu, idėjų romano renesanso architektu. Jo kūryba lyginama su Italo Calvino, Jameso Joyce’o ir Milano Kunderos kūriniais. Romaną „Laiko triukšmas“ metų knyga išrinko tokie leidiniai kaip „The Guardian“, „The Times“, „Observer“, jis pakilo į „The Sunday Times“ bestselerių sąrašo pirmąją vietą.
Richard Flanagan. Siauras kelias į tolimąją šiaurę
Iš anglų kalbos vertė Violeta Tauragienė
Ši knyga – tai pasakojimas apie karo beprasmybę, gyvenimo trapumą, meilės ilgesį ir neįmanomybę. Remdamasis autentiška archyvine medžiaga, Richardas Flanaganas poetiškai jautriai ir įžvalgiai pasakoja apie tragiškai pagarsėjusį geležinkelį, kurį tiesdami dėl nepakeliamų darbo sąlygų žuvo daugiau kaip 100 000 žmonių. Vienas iš belaisvių buvo rašytojo tėvas Archie Flanaganas – jam pavyko likti gyvam ir savo sūnui perduoti neįkainojamą šio skaudaus, bet pamažu į užmarštį grimztančio istorijos epizodo liudijimą.
Richardas Flanaganas daugelio literatūros kritikų laikomas svarbiausiu savo kartos australų rašytoju. Už šeštąjį romaną „Siauras kelias į tolimąją šiaurę“ autorius 2014 m. apdovanotas prestižine „Man Booker“ premija. Šį romaną metų knyga išrinko tokie leidiniai kaip „The New York Times“, „The Washington Post“, „The Economist“.
Robert Seethaler. Visas gyvenimas
Iš vokiečių kalbos vertė Rūta Jonynaitė
Kaip ir Johno Williamso „Stouneris“ ar Ernesto Hemingway’aus kūriniai, tai skaidrus pasakojimas apie paprasto žmogaus gyvenimą, jo stiprų ryšį su gamta ir gebėjimą susitaikyti su vienatve, joje atrandant paguodą ir gyvenimo grožį.
Robert Seethaleris – austrų kilmės rašytojas ir aktorius, gyvenantis Berlyne. Iš viso parašė šešis romanus, tarptautinio pripažinimo sulaukė jo kūrinys „Visas gyvenimas“, 2016 m. nominuotas „Man Booker International“ premijai.
Straipsnį paruošė leidykla BALTOS LANKOS