Asmenybės

LEONARDAS DA VINČIS: faktai, kurių jūs greičiausiai dar nežinojote

Išvardyti bent kelis darbus, kuriais pagarsėjo Leonardas da Vinčis, ko gero, galėtų kiekvienas. Tačiau genialios asmenybės gyvenimo nuopelnai buvo kur kas daugiau nei meno šedevrai „Mona Liza“ ir „Paskutinė vakarienė“.

LEONARDAS DA VINČIS (2018): įspūdingai detali ir dar negirdėtų faktų atskleidžianti genialios asmenybės biografija, kurią parašė bestselerių STEVE JOBS ir EINSTEIN autorius. Tik knygos.lt anksčiau nei kitur! Pristatome YPATINGĄ NAUJIENĄ – išsamiausią visų laikų LEONARDO DA VINČIO biografiją, užkariavusią pasaulio knygynų TOP sąrašų viršūnes ir smalsių skaitytojų širdis. NETRUKUS geriau pažinti genialumo prigimtį turės galimybę ir Lietuvos skaitytojai!

Ar žinojote, kad:

  • Leonardas da Vinčis buvo nesantuokinis vaikas, homoseksualus, vegetaras, kairiarankis, lengvai išsiblaškantis, o kartais ir eretikas.
  • Skraidindamas aitvarą Leonardas da Vinčis įrodė, kad žaibas yra elektra, ir išrado strypą jam „prijaukinti“.
    Jis dyrė odą nuo lavonų veidų, šalino minkštuosius audinius ir aprašė lūpas judinančius raumenis, o tada nutapė įsimintiniausią pasaulyje šypseną.
  • Jis tyrė atvertas žmonių kaukoles, nupiešė kaulų ir dantų pjūvius, o vėliau perteikė kančios anatomiją paveiksle Šv. Jeronimas.
  • Leonardui da Vinčiui pasisekė, kad gimė ne santuokoje. Antraip jam būtų tekę tapti notaru, kaip tai nutiko visiems teisėtiems giminės pirmagimiams sūnums mažiausiai penkias kartas iš eilės.
  • Leonardas da Vinčis vykdė novatoriškus anatomijos, fosilijų, paukščių, širdies, skraidančių aparatų, optikos, botanikos, geologijos, vandens srovių ir ginkluotės tyrinėjimus.
  • Nagrinėjo optikos matematiką, parodė, kaip šviesos spinduliai pasiekia rageną, ir sukūrė stebuklingą kintančios vaizdo perspektyvos iliuziją „Paskutinėje vakarienėje“.

Taip, da Vinčis buvo genijus – itin lakios vaizduotės, aistringai smalsus ir kūrybiškas net keliose srityse. Tačiau Leonardo genialumas buvo žmogiškos prigimties; jis pats išpuoselėjo jį savo valios ir ambicijų pastangomis. Tas genialumas radosi ne iš dieviškojo apreiškimo, kaip Niutono ar Einšteino. Jo genialumas buvo tokio pobūdžio, kokį galime suprasti, netgi iš jo pasimokyti, – pagrįstas įgūdžiais, kuriuos tobulinti galime siekti patys, pavyzdžiui, smalsumu ir atidžiu stebėjimu.

NEPAŽADAME, kad perskaitę šią Leonardo da Vinčio biografiją perimsite meistro talentus ir atrasite gebėjimus kurti sklandytuvus ar nutapyti Moną Lizą. Tačiau GARANTUOJAME, kad sustiprės noras stebėti mus supantį pasaulį, kelti klausimus ir sužinoti, kaip maksimaliai produktyviai išnaudoti kiekvienam mūsų duotas 24 valandas per parą.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!