Artėjant Vilniaus knygų mugei, naujų knygų gausa gali ne tik džiugiai nustebinti, bet ir gerokai prailginti pasirinkimo procesą. Kaip šiame šurmulyje atrasti aktualiausius ir vertingiausius leidinius? Knygas, į kurias verta atkreipti dėmesį dar iki Vilniaus knygų mugės, pristato leidykla „Baltos lankos“!
Nuo pasaulinių literatūros sensacijų bei premijomis apdovanotų knygų iki ISIS sekso vergės atsiminimų, nacistinės Vokietijos istorinių paslapčių ar dzenbudistės patarimų ieškantiems ramybės – sau artimą knygą tikrai atras skirtingų literatūrinių skonių skaitytojai.
Karl Ove Knausgård „Mano kova. Mirtis šeimoje“
Visame pasaulyje išgarsėjusiame šešių autobiografinių romanų cikle „Mano kova“ K. O. Knausgårdas šokiruojamai atvirai aprašo savo paties gyvenimą, o kiekviena ciklo knyga skaitoma kaip talentingai parašytas romanas. Pirmame ciklo romane „Mirtis šeimoje“ dokumentuojami paauglystės prisiminimai, aistra roko muzikai, pirmasis įsimylėjimas, santykiai su vyresniuoju broliu, mylinčia, tačiau blankia motina ir nenuspėjamu tėvu.
Philippe Claudel „Brodekas”
Už šį romaną P. Claudelis apdovanotas licėjaus mokinių Gonkūrų premija ir „Independent“ (dabar – „Man Booker International“) užsienio literatūros premija.
Eleanor Catton „Šviesuliai“
Už „Šviesulius“ E. Catton laimėjo prestižinę literatūros premiją „Man Booker“ ir tapo jauniausia kada nors šią premiją gavusia rašytoja.
Julian Barnes „Kalbant atvirai“
„Nedaugelio autorių mąstymas ir kalba taip įtraukia. Ši knyga yra nuostabiai sąmojinga, intelektuali ir jaudinanti“, – apie knygą rašo „Independent on Sunday“.
Nadia Murad „Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija“
2014 metais „Islamo valstybė“ užpuolė Nadios Murad gimtąjį jazidų kaimelį šiaurės Irake ir jos, 21 metų moksleivės, gyvenimas sudužo į šipulius. Nadios motiną ir šešis brolius ISIS kareiviai nužudė, o ji – parduota į „Islamo valstybės“ sekso vergiją. Mergina buvo laikoma nelaisvėje, mušama ir prievartaujama, tačiau galiausiai jai pavyko pabėgti ir išsigelbėti.
Antanas Šileika „Basakojis bingo pranešėjas“
Savęs ieškantis paauglys Toronto priemiestyje, literatūrinį kelią pradedantis jaunuolis bohemiškame Paryžiuje, jau susiformavęs rašytojas, dėstytojas, už Lietuvos nepriklausomybę kovojantis žurnalistas – visi šie skirtingi autoriaus veidai atsiminimuose susilieja į vieną darnų paveikslą.
Kazuo Ishiguro „Neleisk man išeiti“
Keitė vaikystę praleido Heilšame – uždaroje, savas ir kartais itin neįprastas taisykles turinčioje mokymo įstaigoje, įkurtoje Anglijos provincijoje, toliau nuo pašalinių akių. Ten vaikai buvo akylai saugomi nuo išorinio pasaulio ir ugdomi taip, kad suprastų esą ypatingi. Idilišką praeitį Keitė paliko užmarščiai, tačiau praėjus daugeliui metų į jos gyvenimą sugrįžta Rūta ir Tomis – geriausi draugai iš Heilšamo laikų.
Robert K. Wittman, David Kinney „Velnio dienoraštis“
Rosenbergo dienoraštis buvo rastas Antrojo pasaulinio karo pabaigoje – 500 puslapių, atskleidžiančių tamsiausius žmogaus, padėjusio pamatus Holokaustui, sąmonės užkampius. Vėliau šis dienoraštis paslaptingai dingo. Amerikiečiai autoriai R. K. Wittmanas ir D. Kinney knygoje pasakoja apie daugiau nei dešimtmetį trukusias dienoraščio paieškas ir atskleidžia mažai žinomas Rosenbergo užrašų detales.
Ann Patchett „Vieningieji“
„Vieningieji“ – žmogiškųjų ryšių branduolį įtaigiai skrodžianti spalvinga ir skausmingai nuoširdi dviejų šeimų saga, apimanti penkis jų gyvenimo dešimtmečius. Tai pasakojimas apie gilius meilės, atsakomybės, vienovės ir neretai kaltės saitus, kurie neišvengiamai sieja artimuosius.
Kankyo Tannier „Gydanti tyla“
Malonių skaitymo atradimų!
Rekomendacijas paruošė leidykla BALTOS LANKOS